gharbi
08 آذر 1401 - 15:31

جمع‌آوری مدارس کانکسی از مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری از اجرایی شدن طرح جمع‌آوری مدارس کانکسی در مناطق محروم استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، غلامعلی حیدری امروز در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی عدالت آموزشی در مناطق اجرایی شد، اظهار داشت: در گذشته در مناطق محروم استان‌ها، بسیاری از افراد بودند که از آموزش محروم بودند.

وی با اشاره به همت خیریّن و دولت‌های پس از انقلاب اسلامی در راستای ایجاد فرصت‌های آموزشی در مناطق مختلف، ادامه داد: ایجاد نهضت سوادآموزی از جمله اقدامات مثبتی بود که در خصوص ارائه آموزش به همه سنین صورت گرفت.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به خیریّن مدرسه‌ساز، مطرح کرد: ایجاد مجمع خیریّن مدرسه‌ساز از گام‌های مهم در مدرسه‌سازی و فرهنگ‌سازی احداث مدارس بود که تبدیل به یکی از بزرگترین نهادهای مردمی خودجوش در کشور شده است.

حیدری به وجود تعداد قابل توجهی مدارس کانکسی در مناطق محروم استان نیز اشاره کرد و مطرح کرد: طرح جمع‌آوری مدارس کانکسی از سطح استان چهارمحال و بختیاری در سفر ریاست جمهوری به تصویب رسید که در استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به جذب مشارکت‌های مردمی و خیریّن برای احداث مدارس، خاطرنشان کرد: طرح "آجر به آجر" طرحی است که تمامی افراد با هر توانی در مدرسه‌سازی کمک و مشارکت دارند.

انتهای پیام/7540/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888477