gharbi
08 آذر 1401 - 15:47

انهدام باند قاچاق سلاح‌های جنگی و شکاری در اصفهان

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند 5 نفره قاچاق سلاح‌ و کشف 37 عدد اسلحه جنگی و شکاری با 650 عدد فشنگ مربوطه در بازرسی از مخفیگاه آنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سردار محمدرضا هاشمی فر جانشین فرماندهی استان اصفهان اظهار داشت: به دنبال تحرکات گروه‌ها و شبکه‌های معاند و ضد انقلاب برای ایجاد آشوب و نا امنی در کشور از طریق قاچاق سلاح و توزیع آن در بین اراذل و اوباش، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در یک اقدام هوشمندانه موفق شدند اعضای باندی که در زمینه قاچاق سلاح‌های جنگی و شکاری فعال بودند را شناسایی کردند.

وی افزود: مأموران پس از کسب اطلاعات لازم و رصد تحرکات این باند سرانجام مخفیگاه آنان را در یکی از مناطق شهر اصفهان شناسایی و طی هماهنگی با مرجع قضائی محل سکونت آنان را به محاصره در آورده و در یک عملیات منسجم و ضربتی تمامی اعضای این باند را پیش از اینکه فرصت فرار پیدا کنند را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان 37 قبضه سلاح شامل 10 قبضه اسلحه جنگی و 27 قبضه اسلحه شکاری موسوم به شورشی به همراه 450 فشنگ جنگی و 200 فشنگ شکاری کشف شد.

هاشمی فر با بیان اینکه انهدام باند مذکور قطعاً جلوی وقایع ناگواری که با استفاده از این سلاح‌ها ممکن بود رخ دهد، گرفته شد، گفت: به لطف خداوند متعال، همکاری و مشارکت مردم و هوشمندی و اشرافیت بالای ماموران پلیس استان نقشه شوم دشمنان نظام اسلامی برای نا امن کردن شهر اصفهان ناکام ماند و از همین جا به همه کسانی که در فکر برهم زدن امنیت و آرامش مردم هستند هشدار می دهم که بدانند برخورد پلیس با آنان قاطع، سخت و پشیمان کننده خواهد بود.

پایان پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 888605