gharbi
09 آذر 1401 - 10:39

آماده انتقال دانش کشاورزی از گیلان به آفریقای جنوبی هستیم

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اشتراکات فراوان ایران و آفریقای جنوبی بر تقویت آنها تأکید کرد و گفت: گیلان آماده انتقال دانش کشاورزی به آفریقای جنوبی است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی صبح چهارشنبه در دیدار با «ویکا مازوی کومالو» سفیر آفریقای جنوبی در ایران با اشاره به اشتراکات فراوان دو کشور اظهار کرد: ایران و آفریقای جنوبی در موضوعاتی همانند حقوق بشر، آزادی خواهی و مبارزه با ظلم اشتراکات فراوانی دارند.

وی در ادامه برخی از ظرفیت‌های آفریقای جنوبی در بخش‌های مختلف همانند معدن و کشاورزی را برشمرد و افزود: استان گیلان نیز در حوزه کشاورزی و تکنولوژی تولید محصولات کشاورزی ظرفیت‌های فراوانی دارد و وجود بنادر و همچنین خطوط ریلی می‌تواند زمینه تقویت روابط تجاری میان دو کشور شود.

استاندار گیلان اضافه کرد: در حوزه اقتصاد دریایی، کشاورزی و گردشگری هر دو کشور ایران و آفریقای جنوبی ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد که می‌تواند نقطه عطفی برای رونق تبادلات تجاری میان دو کشور باشد.

وی در ادامه بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها و بسترها برای افزایش مناسبات تجاری میان ایران و آفریقای جنوبی تأکید و تصریح کرد: باید با ایجاد بسترهای مناسب زمینه صادرات و واردات کالای مورد نیاز دو کشور فراهم شود.

عباسی با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت‌های استان گیلان در توسعه روابط تجاری میان دو کشور بیان کرد: گیلان آمادگی دارد تا دانش حوزه کشاورزی را به آفریقای جنوبی منتقل کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889668